Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.03.2020 09:00 (Üye) Soru : İşyeri Kira Geliri olarak geçmiş yıl, bu yıl ve bir miktar da gelecek yıla isabet eden kira karşılığında, toplu olarak 2019 yılında Kiracı dan senet alınmış ve senedin tamamı 2019 yılında tahsil edilmiştir. 2019 Kira Geliri (GMSİ) beyannamesinde tahsil edilen senedin tamamı mı beyan edilmeli yoksa geçmiş yıl + 2019 yılına ait kısım mı beyan edilmeli ? Tahsil edilen senedin 2020 yılına isabet eden kira tutarı izleyen yıl mı beyan edilmelidir ? Saygılarımla

Cevap : Geçmiş yıl ve 2019 yılı için tahsil edilen kira tutarı beyan edilir. 2020ait olan kısım 2021 de beyan edilir. Not:Sorunuzun sonuna isminizi yazmayınız İsim ve oda numaranız zaten var..Kişisel verileri koruma kanununa göre sıkıntı yaşanır. Verilen cevaplar sizin e - gönderilmekte ve isimsiz olarak sisteme kayıt edilmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.