Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.03.2020 11:30 (Üye) Soru : Soru: Merhaba, Şirketimiz A firmasından çelik malzeme alıyor daha sonra bu malzemeleri işleyip tekrardan başka firmalara satışını gerçekleştiriyor. A firmasından aldığımız çelik malzemeler için GEKAP sorumlusu kimdir ? Biz miyiz A firması mı ? Cevap:Sayın, Çelik malzeme Gekap kapsamında değildir. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi Merhaba, Aldığımız Çelik malzemeler bazen streç filme sarılıyor bazende koliler ile geliyor. Buradaki temel amaç plastik ambalaj ve koli değil mi? Bu çerçeve de ilk sorumu tekrar değerlendirebilir misiniz lütfen.

Cevap : Size gelen koli ve streç için beyanname olmaz. gelen mal kolisi açılmadan satılıyor ise gekap uygulanmaz.Sizin firmanız ayrıca ambalaj yapıyor ise Koli.ve sitreç gekap kapsamında dır.Kullanılan koli ve sitraç için Gekap beyannamesi verilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.