Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.03.2020 15:23 (Üye) Soru : Sayın, Danışan Sorum Geri Kazanım Katılım Payı ile ilgili olacak. Yurtdışından ithal ettiğimiz boş içecek kutularına dolum yapıp sattıktan sonra GEKAP beyannamesi ile beyan ediyoruz. Yalnız yapacağımız yeni kutu ithalatında dolum yapmadan ve kutu üzerinde herhangi bir firma unvanı bulunmadan boş olarak satışını gerçekleştireceğiz. Yapılacak bu boş kutu satışı neticesinde GEKAP payını ithal edip satan firmamı yoksa bu ürünleri satın alan firmamı ödeyecek. Not : Bu ithalat satın alan firma adına gerçekleştirilmemiştir. Konuyla ilgili yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. İyi çalışmalar,

Cevap : Boş kutuyu ithal eden değilde, Kutuyu doldurup satışa arz eden firmanın Gekap beyannamesi vereceği görüşündeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.