Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.03.2020 11:47 (Üye) Soru : Merhaba, Mali müşavir iken 31.12.2019 tarihinde vefaat eden babamın 2019 yılı yıllık gelir vergi beyanını kendi şifrem ile onayladım. 2019 yılında adına tevkif yoluyla ödenen vergiler dolayısıyla 6000 tl iade alacağı mevcuttur. Sistemde mevcut vergi borçlarından bu meblağı mahsup etmek bakiye borcu ödeyip borcu yoktur yazısı almak istiyorum. Ancak babamın şahsına ait şifreler ölüm akabi iptal olduğundan GEKSİS başvurusunu ne şekilde yapmam gerektiği bilgisine ulaşamıyorum. Bağlı bulunduğum vergi dairesinde konu hakkında bilgi sahibi olan kimseye ulaşamadım. 2019 yılı iade alacağımızın mahsubu için online başvuru yapabiliyor isem ne şekilde yapacağım konusunda yardımlarınızı rica ediyorum. Odaya ruhsat,büro tescil belgesi ve mühür teslimi de bilahare yapacağım.. Yardımlarınız için şimdiden telekkür eder iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla

Cevap : Başınız sağ olsun.Babanızın şifresi iptal olduğu için elektronik ortamda işlemler yapamazsınız. Tevkif edilen vergilerin iadesi için dilekçe ile İST.VD Başkanlığına müracaat ediniz.Sorunu VD Başkanlığının çözeceği görüşündeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.