Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.03.2020 16:41 (Üye) Soru : sayın danışman. sorular arasında benim soruma cevap olabilecek soru vardı fakat cevabınızı anlayamadım. sormak zorundayım. firma e fatura kayıtlı kullanıcılar listesine girmişse eğer, e fatura kesmek zorunda mı? 01.07.2020 de e faturaya geçmesi gereken firma, mart ayında listeye girdi. lakin sisteme girdiğinde e fatura kesme ekranı açılmıyor. mail attık. çalışma var dediler. halen düzelmedi ve fatura kesmeleri lazım. e fatura kullanıcılar listesine girmek e fatura zorunluluğunu da getiriyor mu? acil cevap lütfen.

Cevap : Değerli Meslektaşımız; Eğer mükellef e-fatura sisteminde kayıtlı kullanıcılar arasında görünüyorsa, sisteme geçtikten sonra, diğer e-fatura mükelleflerine faturalarını bu platform üzerinden düzenlemesi gereklidir. Düzenlenmediği takdirde özel usuülsüzlük cezası ile karşı karşıya kalınabilir. Sistem üzerinde fatura oluşturma ekranlarında bir sorun yaşıyorsanız özel entegratör veya GİB ile görüşmelisiniz iyi çalışmalar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.