Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.03.2020 16:08 (Üye) Soru : Merhaba, Koronavirüs nedeni ile vergi ertelemeleri söz konusu. Demir Çelik ve Metal Sanayii Demir, çelik, alüminyum, bakır, kurşun, çinko, kalay imalatı ile bunların imalatçılar tarafından satışı. var bir maddede. mükellefim bu ürünleri alıyor, işliyor ve aydınlatma direği yapıp satıyor. şimdi bu durumda bu kapsamda oluyor mu emin olamadım. NACE KOD:241010-PİK DEMİR VE MANGANEZLİ DÖKME DEMİR (AYNALI DEMİR/SPİEGELEİSEN) ÜRETİMİ (KÜLÇE, BLOK, VEYA DİĞER BİRİNCİL FORMLARDA) Teşekkürler

Cevap : Konu ile ilgili Tebliği veya sirkü yayımlanmamıştır.Sadece duyuru mevcuttur.Müşterinizin kapsamda olup olmadığını konusunda GİB na yazılı müracaat da bulunsun Ertele Mart, Nisan ve Mayıs aylarına içindir.Şubat ayında tahakkuk eden ve bu ay ödenecek vergiler için değildir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.