Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.03.2020 15:18 (Üye) Soru : İyi günler, kısa çalışma ödeneği için ilgili formları doldurup ıslak imza yapılıp bu şekildemi mail atılması gerekiyor. Firmalar kapalı olduğu için müracaatları bizim yapmamızı istiyorlar. Bir de formlarda işkur işyeri no isteniyor, burada önce işkura kayıtmı olması gerekiyor işverenin yoksa formlar mail atıldığı zaman işkurdan kayıtmı açıyorlar. Bu konuda bilgilendirebilirmisiniz. İyi çalışmalar.

Cevap : İşveren kaşe ve imzalı olması gerekiyor. e*posta ile gönderilecek adresinizin bağlı bulunduğu işkura kısa çalışma talep formu ve kısa çalışma işçi listesini gönderin işkur temsilciniz size maille dönüp eksik evraklarınızı isteyecek ve işleminiz bu evrakları da e-posta ile gönderdiğinizde bitecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.