Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.03.2020 15:21 (Üye) Soru : Şirketimiz,inşaat sektöründe inşaat malzemeleri imalatı ve inşaat malzemeleri toptan satışı yapan firmadır.(COVID-19) nedeniyle işlerimizde durgunluk gözlenmiş ve çalışanalarımızın sağlığı için işin 01.04.2020 tarihinde 1 ay durdurulmasına karar verilmiştir.Kısa çalışma ödeneği için başvurularımızı işyeri kapanmadan önce mi yapmamız gerekiyor.Başvuru istenen evrak listesinde ücret bordroları istiyor.Başvuru aşamasında hangi ücret bordrolarını koyacağız?Bu konuda bir açıklık yok.Mali veriler isteniyor,2020 1.dönem geçici vergi henüz çıkmadı,hangi mali verileri koyacağız?

Cevap : Kısa çalışam başvuru formu İşveren kaşe ve imzalı olması gerekiyor. e*posta ile gönderilecek adresinizin bağlı bulunduğu işkura kısa çalışma talep formu ve kısa çalışma işçi listesini gönderin işkur temsilciniz size maille dönüp eksik evraklarınızı isteyecek ve işleminiz bu evrakları da e-posta ile gönderdiğinizde bitecektir. Son 12 ayın ücret bordroları son geçici vergi bilgileri yeterli olacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.