Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.03.2020 15:37 (Üye) Soru : Sayın hocam. 65 yaş üstü, Meslek mensubuyum. Mükellefilerimden bazı işyerleri, bugün itibariyle Salgın nedeniyle işyerlerini 14 günlüğüne kapattılar. Bazılarının işkur kaydı yok. Kısmi çalışma ödeneği için işkur kaydı zorunlu mudur?İşkur telefonlara cevap vermiyor. Mükellef şirket işkur kaydını nasıl yapmalı? Kısmi çalışma ödeneği için nasıl bir yol takip etmeliyim? Evden, internetten yapabilir miyim? Teşekkür ederim.

Cevap : İşkur şifresi olsun olmasın kısa çalışma talep formu ve işçi listesini İşveren kaşe ve imzalı olması gerekiyor bunlar e*posta ile gönderilecek adresinizin bağlı bulunduğu işkura kısa çalışma talep formu ve kısa çalışma işçi listesini gönderin işkur temsilciniz size maille dönüp eksik evraklarınızı isteyecek ve işleminiz bu evrakları da e-posta ile gönderdiğinizde bitecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.