Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.03.2020 13:04 (Üye) Soru : mrblar kısa çalışma ödeneğinde çalışma sistemi nasıl oluyor örneğin 50 tane çalışanımız var ve işmiz yarı yarıya azaldı yarım gün çalışacağız 50 kişi nin tamamını yarım gün çalıştırıp kısa çalışmaya başvurabilirmiyiz. yoksa 50 tane çalışanın yarısını çalıştırıp yarısını hiç çalıştırmadan çalışmayanlar için mi kısa çalışma ödeneğinden faydalanıyoruz. kısa çalışma ödeneği alan kişi işyerinde yarım gün veya günlük iki saat gibi bir süre çalışabiliyormu bunun sistemi ile bilgi verebilirseniz sevinirim.

Cevap : İşyerinizde çalışanlarınızın tamamını ya da yarısını yahutta istediğiniz diğer sayıdaki işçiyi kısa sürelerle çalışmaya alıp hiç çalıştırmayıp bir kısmını çalıştırıp bir kısmını kısa çalıştırma yaparak da kısa çalışma ödeneğine başvurabilirsiniz. İşçilerinizin ne kadar süreyle çalıştuğını gösterir kısa çalışma uygulanacak listesi ile Kısa çalışma talep formunu doldurarak bağlı bulunduğunuz işkura e-posta ile başvurabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.