Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.04.2020 15:56 (Üye) Soru : Merhaba, Anonim Şirket Müşterimiz Şirkete kayıtlı Binek aracı 27.02.2020 tarihinde 154.000 Tl'ye satış yapılmış. (KDV %1) Karşı taraf vergi Mükellefi değil. E arşiv fatura olarak düzenlemeyi unutmuşlar. 7 günlük Faturalama süresi de geçti. Ne yapılması uygun olur. Mart Ayına firma E arşiv kapsamında hiç fatura kesmemiş. Şubat ayına mı keselim geriye dönük e arşiv faturayı. Yada farklı bir görüşünüz var mı.

Cevap : Değerli Meslektaşımız; Mevzuatta belirtilen'' 7 gün içinde fatura düzenlenir'' ifadesi ile kast edilmek istenen 7 gün geriye dönük fatura düzenlenmesi değil, işlem tarihinden itibaren 7 gün içinde fatura düzenlenmesidir. İlgili sürece göre faturanızı düzenlemeniz gereklidir iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.