Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.03.2020 14:55 (Üye) Soru : Beyanname ve Bildirimlerin ertelenmesi hk. Müşavirliğini yapmış olduğum bir anonim şirket Makine yedek Parçası ve dişli imalatı yapmaktadır. İmalat konusu Kullanmakta olduğu malzeme demir ve çelik cevheri ve diğer malzemelerdir.Üretim makinelerle yapılmaktadır. Firmanın grubunu maliye bakanlığının MÜCBİR SEBEP HALİNDEN FAYDALANACAK MÜKELLEF GRUPLARI içinde bulamadım. Müşavirliği yapmış olduğum firma beyanname ve bildirimlerin ertelenmesinden faydalanabilecek midir. İlginize teşekkür ederim.

Cevap : Listede belirtilmeyen sektörler konusunda biz yorum yapamayız.Kapsama dahilsiniz veya değilsiniz diye bir görüş bildirmemiz halinde ileride çıkacak bir olumsuzluğa neden olamayız. GİB den Resmi görüş almanızı öneririz.. Konu ile ilgili detaylı takvim ve özet bilgiler ve mücbir sebep kapsamındaki mükellefler listesini kapsayan ve web sayfamızda yayımladığımız yazıya aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/25032020_vergi_beyanname_ve_bildirimlerinin_ertelenmesi_ile_ilgili_aciklama.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.