Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.03.2020 15:07 (Üye) Soru : SAYIN YETKİLİ SON ÇIKARILAN TEBLİĞDE 2020 MART - NİSAN-MAYIS AYLARINA AİT KDV VE MUHTASAR BEYANNAMELERİNİN ERTELENDİĞİ BELİRTİLMİŞ ANCAK GELİR VERGİSİ MÜKELLEFLERİ DİYE BELİRTİLMİŞ VE SEKTÖREL BAZDA DA AYRIM YAPILMIŞTIR SÖZ KONUSU TEBLİĞDE KAFA KARIŞIKLIĞINI GİDERMEK AMACIYLA SÖZÜ EDİLEN DÖNEMLERE AİT BEYANNAMELERİN VERİLME VE ÖDEME SÜRELERİ KURUMLAR VERGİSİ MÜKELLEFLERİNİ DE KAPSIYOR MU ? YANİ BEYAN VERİLME VE ÖDEME ERTELEMELERİ BÜTÜN MÜKELLEFLERİ KAPSIYOR MU YARDIMCI OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİM.

Cevap : TEBLİĞİ TÜM GELİR VERGİSİ MÜKELLEFLERİ İLE LİSTEDE SAYILAN KURUMLAR VERGİSİ MÜKELLEFLERİNİ KAPSAMAKTADIR. Konu ile ilgili detaylı takvim ve özet bilgiler ve mücbir sebep kapsamındaki mükellefler listesini kapsayan ve web sayfamızda yayımladığımız yazıya aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/25032020_vergi_beyanname_ve_bildirimlerinin_ertelenmesi_ile_ilgili_aciklama.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.