Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.03.2020 16:37 (Üye) Soru : Merhaba, şirket çatısı altında farklı faaliyetlerde bulunuyoruz. işyerinin bir bölümünde faaliyetleri tamamen durdurarak, bir kısmında da haftalık çalışma sürelerinin azaltılması şeklinde iki uygulama yapacağız. İŞKUR başvuru formunda 2 seçeneği de işaretleyip başvuruda bulunabilir miyiz? Çok teşekkürler, iyi çalışmalar.

Cevap : Talep dilekçesi dışında açıklayıcı bir dilekçe yazılarak uygulanacak işçi listelerini ayrı ayrı düzenleyerek vermeniz gerekmektedir. kapanan işyerleri için talep formu uygulanacak işçi listesi ve yönetim kurulu kararı kısmi çalışılan işyerleri için kısa çalışma talep formu ve uygulanacak işçi listesi hazırlamanız gerekmektedir. 2 seçenek tek başvuruda yanlış olur ve anlaşılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.