Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.03.2020 10:09 (Üye) Soru : Selamlar Üstadlarım, Covid-19 salgını kapsamında valilik kararı ile kapanan firmalar dışındaki şirketlerin y.k kararı alması gerektiği yazıyor yol haritasında karar defterimize covid-19 salgını nedeniyle çalışamadığımız şeklinde mi karar almamız gerekiyor sonrasında rutin olduğu gibi noter onayı yaptırmamız gerekecek değil mi. Çok teşekkürler değerli vereceğiniz bilgiler için şimdiden.

Cevap : ifadelerinizden Kapanan firmaların karar alması değil faaliyete devam edecek olanların karar alması olarak anlıyorum, er iki durumda alınacak kararınızda ''Covid-19 salgınını nedeni ile alınacak önlemler çerçevesinde şirketimiz çalışmalarına .................. gün süre ile ara verilmesine ve personelin maaşlarının ödenmesin devam edilmesine'' gibi veya ''Covid-19 salgınını nedeni ile alınacak önlemler çerçevesinde şirketimiz çalışmalarına ....... kapasite ile devam etmesin ve personelin dönüşümlü olarak çalışmaya katılmasına'' şeklinde durumunuzu izah eden bir organ kararının alınması ihtiyacı ve talebi karşılayacaktır kanaatindeyim bu karar tecile tabi olmadığından noter onayı gerekli olmayacaktır kanaatindeyim, iyi günlar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.