Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.03.2020 19:07 (Üye) Soru : Müşavirliğini yapmış olduğum işyerinde bir çalışanın kronik rahatsızlığı bulunmaktadır. Bu çalışanımızın corona-19 salgını boyunca işe gelmeyecektir. Kendisinin rahatsızlığı ile ilgili raporu bulunmaktadır.Çalışan çalışmadığı süre içinde ücretini kimden ve nasıl alacaktır. Sigorta açısından bildirim nasıl olacaktır. detaylı bilgi verilmesi veya ulaşabileceğim yer açısından yardımcı olmanızı rica ederim. İyi Çalışmalar

Cevap : Bu kişi için ; kısa çalışma ödeneği ücretsiz izin kullanma ücretli izin kullanma telafi çalışması yapma gibi uygulamalar bulunmaktadır. uygulamasına karar verdiğiniz düzenleme için bknz: İSMMMO WEB sayfamızda mevzuat kısmında covid-19 ve çalışma yasaları uygulamaları açıklamaları bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.