Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.03.2020 19:39 (Üye) Soru : merhaba kolay gelsin kısa çalışma ödeneği ile ilgili bazı sektörler valilik tarafından kapandı bunlara 45 saat uzerınden basvuru yapıyoruz kapanmayan sektorler ıcın kac saat üzrinden başvurmmız gerekıyor tetkstil catering gibi bazı faaliyetine devam eden ofisler bunlarda işçi çalıstıyor ve odeyemiyorlar ssk ları bunların işçi çıkarmaması ıcın kaç saat üzerinden basvururu yapalım yine 45 saat basvurulsa tam gün gelmedi gibi oluyor bilgimiz yok bir de bilidrgede hangı kod dan eksık gunleri gosterelım teşekkeürler

Cevap : o işyerinde çalışmanın süresine göre başvuru yapılmalıdır. Fiili çalışma toplam süreden düşülerek başvuru yapılmalıdır. Kısa çalışma ödeneğine uygunluğunuz denetmen tarafından işkur yönetim kurulu karına göre verilirsse ödenek verilen günler için 18 kısa çalışma ödeneği kodu girilerek eksik gün bildirlmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.