Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.04.2020 11:15 (Üye) Soru : 65 yaş üstü olup,hafta sonunu Çanakkalede yazlığımda geçirmek üzere geldim.ıstanbul'a dönemiyorum...müşaviri olduğum, 518 sayılı tebliğ dışında kalan,ELEKTRİK/ELEKTRONİK toptan malzeme satışı ile iştigal eden,şu an kapalı olan kurumlar vergisi beyanını NİSAN ayı içinde vermem gerekiyor. bana yardımcı olurmusunuz. ne ve nasıl yapmam gerekiyor ?

Cevap : 65 yaş ve üstü GELİR VERGİSİ MÜKELLEFİ OLAN SMMM ler için ve Aracılık ve sorumluluk sözleşmesi olan müşterileri içinde ayrı bir mücbir neden uygulaması mevcuttur. Bu uygulama için aşağıdaki link de bulunan yazımızı inceleyiniz. Diğer taraftan Kurumlar Vergisi Beyannameleri konusunda henüz bir erteleme söz konusu değil.Erteleme olması halinde duyuru yapılacaktır. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1483/Mevzuat-Dosya/65yas.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.