Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.04.2020 22:04 (Üye) Soru : Merhaba üstadım. Kısa çalışma ödeneğinin, ilk bir haftalık süre işverenin yarım ücret ödeme yükümlülüğünü takip eden günden itibaren başlayacağı malumunuzdur. Bu bir haftalık süre için personelin sigorta primini kaç gün üzerinden bildireceğiz. Bu konuda kafa karışıklığı var. Bazı görüşlerde 7 günü de kapsayacak şekilde 18 kodu ile eksik gün bildirimi yapılacağı söyleniyor. İSMMMO’nun son videosunda ise konuşmacı, 7 gün için prim bildirmek gerektiğini söyledi. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. İyi çalışmalar. İsmmmo linki ve ilgili bölüm zamanı : (Link 38.05 dk/sn) https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=QHG160B_9_s&app=desktop

Cevap : 7 gün yarım ücret ödemesi yapılmalı işveren tarafından prim ve işçiye ücret ödenmesinin yapılması gerekmektedir. konuşmacı meslektaşımız doğru bilgi sunmuş bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.