Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.04.2020 08:02 (Üye) Soru : Üstad Selamlar, 2020 yılı 6661 asgari ücret desteğinde sgk ödemesinden otomatik düşecektir diyor. Ancak önceki yılda ocak/kasım arası çalıştırılan en düşük personel sayısının altına düşmeyecektir diyor. Buradaki sorum önceki yılda 2019/01-11 arasındaki aylarda en düşük çalıştırılan personel tespit ederken emekli ve sıfır gün bildirilenler sayılacak mıdır?

Cevap : ortalama sigortalı sayısı tespitine esas olan altı aylık sürede, gerekse destekten yararlanılacak olan aylarda çalışan sigortalı sayısının tespiti sırasında, emekli olarak (SGDP) çalışan sigortalılar ile çeşitli nedenlerle ay içinde çalışması bulunmayan ve ücret ödenmeyen (istirahat veya ücretsiz izin gibi nedenlerle aylık prim ve hizmet belgesinde 0 gün ve 0 kazançlı olarak kayıtlı) sigortalılar da hesaplamaya dahil edilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.