Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.04.2020 13:56 (Üye) Soru : Merhabalar kolay gelsin Bekleme süresini 23-31 Mart olarak belirleyip başvurumuzu 23/03/2020 olarak yaptık.1 Nisandan itibaren KÇÖ başlamış olacak.KÇÖ'ye 45 saat üzerinden 45 saat başvurduğumuzdan Mart ayında oluşmuş satış prim ödemelerini nasıl göstereceğiz bordroda.(Primler 23'ünden sonra belli oluyor) Nasıl bir yol izlemeliyiz Tşkler

Cevap : Zorlayıcı sebeplerle işyerinde kısa çalışma yapılması halinde, ödemeler 4857 sayılı Kanunun 24 üncü maddesinin (III) numaralı bendinde ve 40 ıncı maddesinde öngörülen bir haftalık süreden sonra başlar. Bu bir haftalık süre içerisinde ücret ve prim yükümlülükleri işverene aittir. buradaki 7 günlük yarım ücret ve prim ödemesinde ikramiyelerinizi bildirimde bulunabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.