Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.04.2020 15:43 (Üye) Soru : Yasimdan ve kranik rahatsizligin da oldugundan dolayi mücbir sebeb butun beyan ve bildirgelerden ve mukelleflerim kinden yararlanabiliyorumyum bunun icin vergi dairesine bir evrak yada bilgi vermem gerekiyor mu? Kurum vergisi ve gelir vergisi beyanlarida dahil midir ?

Cevap : Yaşınızdan dolayı mücbir sebep den yararlanılıyor ise VD bilgi verilmez.Yaş dışında Kronik rahatsızlık varsa bu durum VD bildirilir.Diğer taraftan SGK bildirgesi için henüz bir erteleme söz konusu değilidir.Erteleme sadece TÜM BEYANANAME VE BİLDİRİMLER İÇİNDİR.GELİR ,KURUM,GEÇİCİ ,KDV MUHTASAR VE DİĞERLERİ vergi yükümlülükleri içindir.Konuya ilişkin aşağıdaki linkde bulunana yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1483/Mevzuat-Dosya/65yas.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.