Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.04.2020 16:59 (Üye) Soru : sayın hocam: 2 sorum olacak işyeri 1 nisan 30 nisan arası kapalı ve işçiler ücretsiz izne cıktı bu durumda nisan ayı sgk bildirgelerinde 30 gün eksik olarak gösterebilirmiyiz ve eksik gün nedenini hangi koddan göstereceğiz (kod 10 uygunmu) (personele ücretsiz izin yazıları imzalatıldı) 2. kısa calışma ödeneğine başvuruldu iş yeri kapalı olacak bu durumda iş-kur personele ücret vermesede iş yeri kapalı olduğu için sgk bildirgesinde kapalı olan günleri eksik gösterebilirmiyiz hangi kodu kullanacağız teşekkerler

Cevap : 1. işçilerden yazılı onay aldıysanız yapabilirsiniz 2. KÇÖ başvurusu ve uygulanacak işçi listesi hazırlanıp işkura gönderilmelidir İşkur onayı ile Kısa çaışma ödeneğine hak kazanılan ilk hafta için 7 gün işçilere yarım ücret ödenmeli ve bu ücrete ilişkin prim ve vergiler ödenmelidir. kalna günler için kod 18 seçilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.