Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.04.2020 14:18 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım; Öncelikle ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı sizlere ve meslaktaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Size danışmak istediğim konu şöyledir; Mali müşavir olarak mücbir sebep haline giren kişilerin mükellefleri de mücbir sebebe dahil olmuş olarak düşünülmekte midir? Yani mücbir sebep olarak nitelendirilen mükellefler gibi beyanname ve ödemelerde ertelemeye tabii midir? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Böyle bir erteleme söz konusu değildir.Ancak Meslek mensubu 65 yaşa ve üzeri olursa ve müşterisi ile aracılık sorumluluk sözleşmesi varsa ertele olabilir.aşağıdaki linki inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1483/Mevzuat-Dosya/65yas.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.