Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.04.2020 14:33 (Üye) Soru : Merhaba , 65 yas üstü meslek mensubu olmam dolayısıyla sokağa çıkma yasağı nedeniyle işyerine gidemiyorum. 1-518 Sayılı Tebliğ Mücbir sebep kapsamına girmeyen müşterilerimizin beyanname ve ödeme süreleri sokağa çıkma yasağı biten tarihi izleyen 15.güne kadar mı verilecek? Normal döneminde mi verilmesi gerekiyor? Beyan ve ödeme süresi hk bilgi rica ediyorum 2- Mücbir sebep kapsamına giren müşterilerimizin beyanını erteleme tarihini beklemeden biriktirmeden verirsek ödeme süresi yine ertelenen tarih mi olacak?öne çekilir mi? Teşekkürler

Cevap : 1- 65 yaş için sokağa çıkma yasağı biten tarihi izleyen 15.güne içinde verilecek ve vergiler ödenecek (Müşteri ile aracılık ve sorumluluk sözleşmesi olması gerekir. Aşağıdaki link de bulunan örnekli yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1483/Mevzuat-Dosya/65yas.pdf 2-Mücbir neden kapsamındaki müşterilerin beyannamelerini her zaman verebilirsiniz. Ödeme erteleme süresinde yapılabilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.