Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.04.2020 14:44 (Üye) Soru : İyi günler, mücbir sebep kapsamına giren sektörlerin içerisinde tekstil sektörüde girmesine rağmen tuhafiye tekstil ürünleri ve aksesuarları düğme,fermuar,çıtçıt,dantel vs. faaliyeti ile uğraşan müşterimiz için kapsam dışındadır şeklinde uyarı almaktayız. Bununla ilgili ne yapmamız gerekiyor, vd nace kodu değişikliği yapsak bile faaliyete uygun başka bir kod yok. Odamızın veya Türmobun bu konuda bir girişimi varmıdır, çünkü bu mücbir sebep konusu karma karışık bir hal almaya başladı. Bu konuda nasıl bir yol izlememiz konusunda yardımcı olabilirmisiniz. İyi çalışmalar.

Cevap : Oda ve Türmob olarak Tüm mükelleflerin Mücbir sebep kapsamına alınması için girişimde bulunulmuştur. Ancak Bu konuda Mükelleflerin bağlı oldukları odalarında (Sanayi odası Ticaret odası) girişimde bulunması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.