Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.04.2020 11:36 (Üye) Soru : iyi çalışmalar, özel okulda haftada 2 gün partime çalışan öğretmen 8 subat ta başka bir işyerine de partime sözleşme ile işe başlamıştır. 1.işyeri okuldaki kısmi çalışma ödeneğine başlamıştır. henüz kabul edildiği belli değildir. 2. işyerine de ücretsiz izin istenmiş işe gelmemiştir. şimdi 2. işyeri gelmediği (23/mart ) bildirgesini geldiği günler için puantaj tutmuştur. lakın hizmet bildirgesini hangi kotla bildirmelidir. nasıl bir yol izlemelidir. 2. işyeride kısa çalışma ödeneği hakkı varmıdır.?

Cevap : puantaj kaıyları 07 kod kullanılmalıdır. kısmi çalışma 06 kod parttime çalışma için kullanılabilir. Eğer 450/60 gün kıstasına uygun ve işyerinde faaliyet çalışma saatleri 1/3 den az olmamak üzere düşmüşse evet kçö den işkura başvurup uygulanabilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.