Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.04.2020 12:18 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım, Mücbir sebeplere bağlı olarak beyannamelerde gerçekleşen ertelemelerle ilgili bir sorum olacaktı. Mükelleflerimizin birçoğu mücbir sebebe dahil olan sektörlerde bulunmamaktadır fakat mali müşavirimiz kronik rahatsızlıklardan dolayı mücbir sebebe girmektedir. Bunun bildirimini interaktiften ayrıca mali müşavirimizin şifresiyle giriş yaparak dilekçe dahilinde bildireceğiz. Peki mali müşavirin bu durumundan kaynaklı etkilenecek mükelleflerin interaktif vergi dairesi sisteminden dilekçe göndermemiz gerekli midir? Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...

Cevap : Mali Müşavirin kronik hastalığı ispat eden sağlık raporunu Kendi VD ve Müşterilerinin VD ne de iletmesi gerektiği görüşündeyiz.Diğer bürokratik işlemler için VD ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.