Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.04.2020 16:09 (Üye) Soru : 6111 Teşvikten faydalanan bir işçinin 2020 Şubat SSK sını 9 Nisa’nda indirim alamadan yatırdık.Şu an SGK borcumuz yok Mart ayında 6111 den faydalanabilirmiyiz sadece Şubat geç ödenmiştir.

Cevap : İşveren Yönünden 6111 Teşviki; Aylık prim ve hizmet belgesi Kuruma yasal süresinde verilmiş olmalı, Primler yasal süresi içinde ödenmeli, Kayıt dışı sigortalı çalıştırılmamalı, Borcu varsa, bu borçlar yapılandırılmış veya taksitlendirilmiş olmalı, Prim, idari para cezası ve bunlara ilişkin gecikme zammı ve cezası borcu bulunmamalı, Yararlanma süreleri erkeklere ve kadınlara, sahip olunan belgelere ve yaşa göre değişmektedir. Ancak prim borcunun ödenmesi halinde prim teşviğinden yararlanmaya devam edecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.