Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.04.2020 13:35 (Üye) Soru : Sayın yetkili, 65 yaş üstü meslek mensubu olarak; -- kısa çalışma başvurularını -- mart ,nisan..vb.. aylık prim hizmet bildirgelerini nasıl göndereceğiz.çünkü tüm bilgi ve belgelerimiz büromuzda,biz evdeyiz. Bu konu.SGK tarafından acilen açıklanmalıdır.Vergi mevzuatında olduğu gibi,bizler SGK yönünden mücbir sebep kapsamına alınmalıyız. Odamızın bu konudaki girişimi nedir? Saygılar....

Cevap : İşi yapma fiili ehliyetinin genelge ile yasaklanan 65 yaş ve üstü meslek mensuplarımızın beyanname ve bildirgelerinin birlikte mücbir sebeplere dahil edilmesi hakkındaki oda olarak üst meslek kuruluşumuz olan Türmob aracılığıyla talebimiz bulunmaktadır. SGkurumunun bu yönde çalışmaları olduğu hakkında açıklamaları da mevcuttur. Bildirge döneminden önce bir düzenleme yapılmasını beklemekteyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.