Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.04.2020 18:38 (Üye) Soru : merhabalar, mücbir sebep kapsamında olan bir bir şirketimiz tek ortaklı olup, şirket yetkilisi 16.03.2020 tarihinden itibaren virüs nedeni ile yoğun bakımda tedavi görmektedir. bu süreçte şirket iş yapamamış çalışanlar işe gelmemiştir. kısa çalışma ödeneğine başvuru yapacağız ancak ortaklar kurulu kararını şirket yetkilisi yoğun bakımda olması nedeni ile imzalatamıyoruz. ortalar kurulu kararı olmadan müşavirlik sözleşmemize istinaden gerekli evrakları imzalayabilir miyiz ?

Cevap : Öncelikle işverenimize Allahtan acil şifalar diliyorum. En kısa sürede iyileşmesini diliyoruz. işverenin iş ve işlemleri için mali müşavir olarak ya da yasal varislerinden şiket kaşesi altında vekaleten imzalatyarak yönetim kurulu kararını imza altına alabilirsiz. bu karar tasdike tabi değildir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.