Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.04.2020 18:47 (Üye) Soru : Üstadım ; 1) Bilindiği üzere corona virüs tedbirleri kapsamında kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı ilan edildi.Çalışanlarımızdan bazıları ellerindeki ilaç raporlarını bize göstererek çalışmayacağını ifade ettiler. Örneğin bir işçimiz Tansiyon hastası ve elinde 1 yıl tansiyon ilaçlarını katılım paysız alacağına dair rapor var. Burada kriterimiz ne olmalı.Bu rapor yeterli mi ? yoksa kronik rahatsızlıklar için Sağlık kurulu raporu mu olması lazım ? 2) Sokağa çıkma yasağına tabi personelimiz işe gelmediği için Aylık sgk bildirgesinde Eksik gün nedenini hangi kodla bildirmemiz gerekiyor. ? Saygılarımla,

Cevap : 1.Kronik rahatsızlık raporladırılmalıdır. 2. kçö kapsamında da değilse 10 genel hayatı etkileyen nedenler verilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.