Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.04.2020 13:49 (Üye) Soru : KÇÖ ödeneği başvurusu yaptık kabul edlirse ücretin %60 devlet ödeyecek kalan %40 biz mi ödeyeceğiz yoksa hiç işçiye ödeme yapmayacak mıyız ? Bilgi Notu : Bizim yarın maaş avansı günümüz ve ben %40 ödeyeceğiz diye önceden vermeyi planlamıştım işverenimi de bu yönde yönlendirdim ödemeyeceksek acil olarak bunu yetkilime bildirmem lazım., ilgi ve yardımlarınıza şimdiden çok teşekkür ederim.

Cevap : Çalışma süresinin tamamı için Kısa çalışma ödeneği alan işçiye başkaca ücret ödenip prim bildiriminin yapılması halinde kçö kesilmektedir. Kısa çalışma uygulaması devam eden işyerlerinde yapılan inceleme sırasında işverenin ödenek alan işçilerin çalışma süreleri ile ilgili hatalı bilgi ve belge verdiğinin tespit edilmesi ve Kurum müfettişinin yazılı talebi halinde hakkında hatalı bilgi verilen işçi sayısı da dikkate alınarak kısa çalışma ödeneği durdurulur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.