Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.04.2020 14:02 (Üye) Soru : Merhaba , bu salgın döneminde özel okulda çalışan öğretmenlerimiz evden online eğitim veriyor. Temizlik vs. personel ücretsiz izne gönderildi. Velilerimizden ödeme planına uygun %20 gibi fireyle tahsilat yapıyoruz. Tahsilatlarımız da büyük bir azalma yok. Elektrik vs. giderler sıfıra düştü. Buna rağmen 1 yıllık sözleşmesi olan öğretmen personel için kısa çalışma ödeneği alabilir miyiz? Bu yoğun dönemde herkese verilecek deniyor. Sorumluluk işverene ait olmak şartıyla. İleride inceleme olur ve gelirlerde azalma yok, öğretmenler evden çalışıyor denilerek , geriye dönük ceza uygulanır mı? Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Cevap : Öğretmenleriniz eveden esnek çalışma süreleriyle kısmi çalışma planına göre çalışıyor ve bunun puantajını yapabilirseniz kçö den işyerinin kısmen talebiyle yararlanabilirisiniz. Bununiçin bir yönetim kurulu kararı olmalı çalışanlarınızın İşyerindeki çalışma sürelerinin geçici olarak azaltılması veya durdurulması hallerinde, üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bu uygulamadan yararlanmanız sözkounusu olacakdır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.