Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.04.2020 14:12 (Üye) Soru : Mart ayında zorunlu kapatılan işyeri için K.Ç.Ö. başvuru yapan mükellefime başvurusu ile ilgili herhangi bir dönüş henüz yapılmadı. Mart ayı SGK bildirimini yapmak istiyorum ama sonuç elimize ulaşmadan nasıl bir yol izlemeliyim. İşyerinin başvurusunun sonuçlanmasını beklemeden KÇÖ ne göre bildirim yapabilir miyim? 16 sında kapanan işyeri için 16-22 mart için yarım ücret 23-31 mart için eksik gün bildirimi doğru mudur? Teşekkürler.

Cevap : Haklısınız dönüşler geç olmakta Ancak bildirim yaparken 16-22 ............yarım ücret + sgk prim 23-31............ 18 kod kçö eksik gün bildirim SGK ve İşkur kçö red veya değişiklik halinde eksik gün nedeni değişikliğinde ipc uygulanmayacağını belirtmişlerdir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.