Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.04.2020 14:30 (Üye) Soru : Merhaba 65 yaş üzeri çalışanlar ile alakalı sokağa çıkma yasağı 23 mart pazartesi başlıyor okuduğum kadarıyla ilk 1 hafta istersen tam maaşını verebilirsin istersen yarım ücret gösterebilirsiniz diyo (bazı yazılarda asgari ücretin altında kalmamak şartıyla diyede belirtiyor) Soru 1_kişi asgari ücretle çalışan 65 yaş üzeri emekli bir ssklıysa 23-29 mart arası yarım ücret seçebilirmiyim Soru 2_kalan iki gün için hiçbir prim ve maaş ödenmeyeceğini düşünerek 10 genel hayatı etkileyen olayları seçip eksik gün beyan ediyorum Doğrumudur

Cevap : 1. Evet günlük asgari ücretin altında kalmamak kaydı ile 7 gün yarım ücret sgk ya bildrilmeli ve ödenmelidir. 2. çok doğru kaln günleriniz için 10 genel hayatı etkileyen nedenler seçilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.