Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.04.2020 12:03 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER DİLERİM.NACE KODUMUZ 464205-DIS GIYIM ESYALARININ TOPTAN TICARETI (IS GIYSILERI ILE TRIKO OLANLAR DAHIL, KÜRK VE DERIDEN OLANLAR HARİÇ)AYNI ZAMANDA İÇ VE DIŞ GİYİM PERAAKENDE TAİCARETİDE YAPIYORUZ. COVİD-19 KAPSAMINDA PERAKENDE MAĞAZASINI VE DİĞER BİRİMLERİDE GEÇİCİ OLARAK DURDURDUK VE KISA DÖNEM ÇALIŞMA ÖDENEĞİNE MÜRACAAT ETTİK. BU SEBEPLE MÜCBİR SEBEPDEN DOLAYI MUHTASAR VE KDV BEYANNAMELERİMİZİ MÜCBİR SEBEP ERTELEME 27/07/2020 TARİHİNDE VEREBİLECEKMİYİZ. TEŞEKKÜR EDERİM.

Cevap : Tüm Gelir Vergisi Mükellefleri ile mücbir sebep kapsamındaki Kurumlar Vergisi mükellefleri, kendilerine ait ŞİFRE İLE GİB İnternet sitesinde bulunan İNTERAKTİF Vergi Dairesi sistemini girerek “BİLGİLERİM” sekmesinin (bölümünün) en altında bulunan “518 Sıra nolu VUK Genel Tebliği Kapsamında Mücbir Sebep Durum Sorgusu” Butonunu kullanarak ERTELEME Kapsamında olup olmadıkları öğrenebilecektir. Erteleme kapsamında iseniz KDV ve muhtasar ba bas formları ertelenir.Kapsamda değilseniz erteleme olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.