Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.04.2020 15:55 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER MÜCBİR SEBEP KAPSAMINDA BULUNAN MÜKELLEFLERİN 1-)SGK ÖDEMELERİNİN UZATILMASI İÇİN BİR İŞLEM YAPILMASI GEREKLİMİDİR,ÖDEME EKRANLARINDA SON ÖDEME TARİH OLARAK 30.04.2020 GÖZÜKMEKTEDİR2-)BAĞKUR ÖDEMELERİ DE BU KAPSAMA DAHİLMİDİR3-).BU GRUPTAKİ MÜKELLEFLER İÇİN KDV+MUHTASAR BEYANLARINI ŞİMDİ GÖNDERİMİNİ YAPILSA ,ÖDEMELER İÇİN İLGİLİ TARİHLER BEKLETİLEBİLİRMİ4-)KURUMLAR BEYAN UZATILMASI VE MÜCBİR SEBEPTEN YARARLANACAK MÜKELLEFLERE AİT KAPSAMIN GENİİŞLETİLMESİNE İLİŞKİN Bİ ÇALIŞMA VARMI5-)VERGİ DAİRELERİ NACE KOD DEĞİŞİMİ İÇİN SADECE DİLEKÇE GİRİŞ OLDUĞUNU İŞLEM YAPMADIKLARINI BELİRTİLER,BU DURUMDA ASIL İŞİ OLARAK MÜCBİR SEBEP KAPSAMSINDA OLAN ANCAK FAYDALANAMAYAN MÜKELLEFLERİN DURUMU NE OLACAK

Cevap : 1-2-Sorunuzun bu bölümünü için “Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanı “ kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz. 3-Mücbir sebep Kapsamındaki mükellefler için kdv+muhtasar beyanlarını gönderebilirsiniz Ödeme vade tarihi 27/10/2020 olarak verilmektedir. 4-Gerekli müracatlar yapılmıştır. 5-tebliğe göre erteleme kapsamında olmayanlar beyanname ve bildirimleri süresinde vermeleri gerekir.Ne olacağını bizde bilemeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.