Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.04.2020 15:55 (Üye) Soru : sayın danışman mükelleflerimizden İki tanesinde part time 15 gün çalışan işçi bulunmaktadır. Mart ayı sigorta bildirgesini gönderirken kısa çalışma ödeneği için başvurulan bu kişileri bildirgede gün olarak nasıl göstereceğiz. Cevabınız için teşekkür ederim.

Cevap : İşkur kısa çalışma ödeneğinde haftalık çalışma saati ve haftalık çalışılmayacak saatleri bildirmiş olmanız gerekmektedir. Bu bildirimlerinize ve Kişilerin fiili çalışmalarına ait günlerin ücreti ve primi ödenmelidir. işçiye ilk 7 gün için yarım ücret ödenecek olup, yarım ücret alınan sürelerin tamamının (7 gün) prim ödeme gün sayısı olarak APHB'de bildirilmesi gerekmektedir. Kalan sürelerde işkur uygunluğuna göre eksik gün nedeni kod 18 seçilerek bildirilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.