Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.04.2020 16:21 (Üye) Soru : Slm.. E fatura mükellefiyiz. mal sevkiyatlarında bazen matbaadan basılan kağıt sevk irsaliyesini bazende e-fatura nın kağıt çıktısını sevk irsaliye yerine kullanabilirmiyiz. 01.04.2020 17:05 Tarihinde E-Defter, Defter Beyan Sistemi, E-Fatura, E-Arşiv Danışmanına birimine sorulmuş.

Cevap : Değerli Meslektaşımız; e-Fatura uygulamasına kayıtlı mükelleflerin birbirlerine düzenledikleri e-Faturada, düzenleme tarihi yanında düzenleme zamanının da saat ve dakika olarak gösterilmesi halinde e-Faturanın kâğıt çıktısı irsaliye yerine geçer. Söz konusu kâğıt çıktıya “İrsaliye yerine geçer.” ifadesinin yazılması ve kâğıt çıktının satıcı veya yetkilisi tarafından imzalanması zorunludur. Ancak bu imkândan yararlanabilmek için e-Faturanın malın teslimi anında düzenlenmesi gerekir. iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.