Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.04.2020 15:31 (Üye) Soru : Merhaba Cevap için teşekkürler evden çalışma var. Ancak ne kadar çalışıyorlar tam olarak tespit edemiyorum. Okulda değiller evden çalışıyorlar kast ettiğim çalışma bu şekilde fiziki olarak okula gelinmiyor okullar kapalı okulda kimse bulunmuyor. Bu durum bize sonrasında sıkıntı çıkarır mı? Söylediğinizden anladığım kadarı ile bu şekilde bizim beyanımız ile kısa çalışmayı alacaklar gibi algıladım. Tekrar bu yeni sorumu cevaplarsanız sevinirim.

Cevap : İşveren beyanı esas alınacak bu önemli bir sorun. Öğretmenlerimiz evden çalışıyorlar diyorsunuz. Bu çalışmanın ne olduğu ne kadar süre ile olduğu işçi ile işveren arasında konuşulmuş ve görevlendirmeler olmuştur. Okul yöneticisinden puantaj isteyiniz. Yoksa fiilen çalıştıklarını beyan halinde dahi fazla ve yersiz yararlanma dolayısıyla kçö iadesi söz konusu olacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.