Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.04.2020 18:41 (Üye) Soru : MÜKELLEFİM OLAN FİRMA İÇİN, TOPLAM 8 ÇALIŞANININ TAMAMINA KÇÖ'YE BAŞVURU YAPTI VE MART APHB SİNİ DE BUNA GÖRE EKSİK GÜN NEDENİ 18 OLARAK BİLDİRDİK.ANCAK ŞU ANDA 2 İŞÇİNİN KÇÖ ALMASI İÇİN SON 3 YILDA 450 GÜNÜ OLMADIĞINI ANLADIK.BU DURUMDA SORU1) BİZİM BEYANA GÖRE İŞKUR BU ÇALIŞANLARA ÖDEME YAPIP,SONRADAN PARAYI FAİZİYLE GERİMİ İSTEYECEK?YOKSA UYGUN OLMADIĞINI SÖYLEYİP PARAYI SADECE UYGUN OLANLARAMI YATIRACAK. SORU2) SGK BİZE KÇÖ YE UYGUN OLMAYAN 2 ELEMANIN EKSİK GÜN KODU 18 OLARAKYANLIŞ GÖSTERDİNİZ DEYİP, MART APHB SİNDE CEZA KESİP TEŞVİKLERİ İPTAL EDERMİ? KOLAY GELSİN.

Cevap : 1. Uygunluk kontrolü yapılacaktır. Eğer böyle bir tespitiniz var ise kçö uygulanacak işçi listesini değiştirip ilgili işkur danışmanınıza mail atabilirsiniz. 2. Eksik gün kodunu değiştirebilirsiniz. Bildirge dönemi henüz geçmedi APHB nize doğru verilerle değişiklik yapmanızı tavsiye ederim.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.