Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.04.2020 09:21 (Üye) Soru : Mrb, hepimizin bildiği üzere 65 yaş üstü MEslek mensuplarının beyannamelerini gönderdiği müşterileri de Mücbir sebep kapsamına alındı tereddütte kaldığımız konu MÜcbir sebep kapsamına girmeyen müşterilerimizin beyannamelerini işlerin birikip yığılma olmaması adına muhtasar beyanlarını vermek istiyoruz mücbir sebep kapsamında olmayan bu müşterilerimizin beyanlarını vermemiz halinde mücbir sebep hali ortadan kalkar mı beyanları verip mükelleflerimizi de zor duruma düşürmek istemiyoruz süreç bittiğinde biz meslek mensuplarını da çok zor bir dönem bekliyor olacak gelecekteki iş yükümüzü bir nebze olsun hafifletmek istiyoruz ama mücbir sebep hali ortadan kalkacaksa beyan etmek sorun teşkil eder. Bilgilendirebilirseniz memnun olurum. Saygılarımla...

Cevap : Mücbir sebep olup olmadığına bakılmaksızın tüm beyanname ve bildirimler verilebilir.Böyle bir işlem yapılması mücbir sebep uygulamasını bozmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.