Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.04.2020 12:53 (Üye) Soru : MERHABALAR. Mücbir sebep kapsamına girmeyen sektörlerde bulunan mükelleflerimiz mevcuttur. Fakat meslek mensubumuz 65 yaş üzeri olduğu için sokağa çıkma yasağı var. Bu mükelleflerimizin vergileri ötelenmiş olması gerekiyor. Bununla ilgili bir başvuru yapacağız mı ? Yardımlarınızı rica ederim

Cevap : ? 65 Yaş üstü meslek mensubu ve sözleşmesi olan müşterilerinin SGK bildirgesi hariç VD ne verilmesi gereken tüm beyannameler (Şubat KDV,2019 Yıllık GV Beyannamesi dahil) ve bildirimleri (B formu dahil) sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de yapılacaktır. 65 yaş ve üstü olunması nedeniyle beyanname/bildirim verme ve ödeme sürelerinin uzatılması Gelir İdaresi Başkanlığımızca re'sen gerçekleştirilecek olup bu kapsamdaki süre uzatımına ilişkin herhangi bir başvuru YAPILMAYACAKTIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.