Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.04.2020 20:03 (Üye) Soru : Öncelikle Sağlıklı Günler Dilerim Kısa Çalışma Ödeneğine başvuru yaptık. İşyeri tamamen kapalı.İlk bir hafta işveren tarafından tam ücret olarak ödenmesinde yasal bir sakınca var mı? Teşekkürler

Cevap : Sağlıklı günler temenninize yürekten teşekkür ediyorum Bizlerde sizlere sağlıklı günler diliyoruz. KÇÖ başvurusunun ilk yedi günü için ödenen ücret ; Günlük brüt yarım ücretin prime esas kazanç günlük alt sınırının altında olması halinde prime esas günlük kazanç alt sınırı üzerinden bildirim yapılması gerekmektedir. Alt sınırın altında kalan brüt yarım ücret ile alt sınır arasındaki farka ait sigorta primlerinin işveren tarafından ödenmesi gerekmektedir. Üst sınıra kadar ödeme yapılmasında yasal bir sıkıntı bulunmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.