Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.04.2020 20:08 (Üye) Soru : Sayın Danışman, Bugün 20/04/2020 Aylık SGK Prim ve Hizmet bildirgeleri konusunda hala açıklama yok. TÜRMOB ,sorunu Bakanlığa iletti diyorsunuz.İletmekle olmuyorki: "65 yaş üstü Meslek Mensupları ,bu belgeleri nasıl verecek?"kardeşim. Bu net soruyu Bakanlığa ,Telefonla,şifahi,veya herhangi bir kanaldan sorup,NET CEVAP almalıdırlar. Yada yarın,yasa dışı büromuza gidip çalışmamızmı isteniyor Allahaşkına.. Bakanlığın bu tavrı " köpekleri salıvermişler,taşları bağlamışlar..." sözünü akla getiriyor.. Üslubumu mazur görün,fena halde sinirliyiz.... Saygılar....

Cevap : Çalışma Bakanlığıyla TÜRMOB ve ODA Başkanlarının yapmış olduğu telekonferansta da bu sorun sözlü olarak da Bakana iletildi. Haklısınız Ancak henüz yasal bir düzenleme gelmemiştir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.