Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.04.2020 17:10 (Üye) Soru : Selamlar, 3 çalışanımız var 1 kişi 27103 den teşvikli ortalama sigortalı sayımız 2+1 şeklindedir. Teşvik kapsamında olmayan 2 kişiden biri ücretsiz izinli göstereceğiz. Teşvikli olan 1 çalışanımızın teşviki devam eder mi? İzinli olan teşviksiz çalışanımızdan dolayı teşvik iptal olur mu? Teşekkürler iyi çalışmalar .

Cevap : Gerek ortalama sigortalı sayısı tespitine esas olan altı aylık sürede, gerekse destekten yararlanılacak olan aylarda çalışan sigortalı sayısının tespiti sırasında, emekli olarak (SGDP) çalışan sigortalılar ile çeşitli nedenlerle ay içinde çalışması bulunmayan ve ücret ödenmeyen (istirahat veya ücretsiz izin gibi nedenlerle aylık prim ve hizmet belgesinde 0 gün ve 0 kazançlı olarak kayıtlı) sigortalılar da hesaplamaya dahil edilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.