Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.04.2020 19:53 (Üye) Soru : Merhaba, Kısa çalışma uygulanacak işçi listesini dolduracağız burada başvuru tarihindeki prim bilgileri isteniyor. Yalnız başlangıç tarihine kadar olan kısım yani kısa çalışma başlama tarihimiz 20/04/2020 ve listeye 19 gün yazıp 1 gün eksik gün olarak bildirmemiz isteniyor. Ancak ilk 7 günü işveren karşılayacağı için aslında eksik gün bildirmeyeceğiz yani ben bordro yaparken 26 günlük sgk bildirimi yapacağım. Buradaki bu listedeki bilgi ile çakışma olacaktır. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyiz ?

Cevap : kçö başvuru tarihiniz 20,03,2020 ise 19 gün normal ücret aphb +prim 7 gün yarım ücret +prim 5 gün 18 kod eksikgün kçö bildirimi yapılması gerekmektedir. Bazı işkurların size iletilen gibi istemde bulundukları işkur genel müdürlüğüne iletilmiş olup tüm işkurlara iç yazışma ile dün yazı geçileceği tarafımıza bildirilmiştir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.