Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.04.2020 19:10 (Üye) Soru : Merhaba, 23-24-25-26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulaması nedeniyle özel izinle personellerin bu tarihlerde çalıştırılması durumunda 23 Nisan resmi tatil olmasından dolayı fazla çalışma hesaplanacaktır. Aynı şekilde 24-25-26 tarihleri için fazla çalışma hesaplanması gerekir mi? Yoksa normal ücret hesaplaması mı yapılmalıdır.Teşekkürler.

Cevap : İçişleri Bakanlığı tarafından 22 Nisan'da başlayacak 4 gün sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklamasına göre çalışan işyeri iseniz ; 25*26 hafta tatili olduğu için fazla çalışma hesaplaması yapılması gerekir.Kanatimce 24 nisan cuma ise normal gün olmalıdır.Ancak sokağa çıkma yasağı olan günlerde yapılan çalışmaların bildirilmesi gerektiğine ilişkin SGK yazılı bir açıklama yapmamıştır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.