Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.04.2020 18:08 (Üye) Soru : Cevap için teşekkürler fakat aşağıdaki kısım içinde cevap rica edebilir miyim ? Tekrar teşekkürler Aracılık ve sorumluluk sözleşmeleri için ''internet vergi dairesi '' nde geçerli listeye baktığımda , bazılarında 2011 yılında sözleşme girişlerim var . Muhtasar SGK birleşmesi için 18.02.2017 öncesi sözleşmelerin yenilenmesi gerekiyordu bu süreç şu an için bir şey ifade ediyor mu? Yani Muhtasar SGK birleşmesi ertelendiği için 2011 başlangıç olan aracılık sorumluluk sözleşmesi olan mükelleflerim için de mücbir sebebim geçer değil mi ? Teşekkürler , sağlıklı günler dilerim ...

Cevap : 65 yaş ve üstünde olması veya kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkma yasağı kapsamına giren mükellefler ve meslek mensupları ile bu 518 Sayılı VUK Genel Tebliğin yayımlandığı tarih (24.04.2020) itibarıyla geçerli olan “ARACILIK VE SORUMLULUK Sözleşmesi” uyarınca beyanname/bildirimleri bu meslek mensuplarınca verilenlerin 22/3/2020 ila sokağa çıkma yasağının sona ereceği tarih (bu tarihler dâhil) arasında mücbir sebep sayılmıştır. 24.04.2020 tarihinden önce yapılmış sözleşmesi olan müşterileriniz için geçerlidir. ARACILIK SÖZLEŞMESİ geçerli değildir. geçerli olan sözleşme “ARACILIK VE SORUMLULUK Sözleşmesi” dir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.